Przyjaźń w czasach epidemii

Święta to nawet w normalnych warunkach bardzo trudny czas dla osób żyjących na ulicy. Bo samotność, bo brak rodziny, bo brak bliskich, bo stare rany się otwierają.

W czasie epidemii jest jeszcze trudniej. My siedzimy sobie w domach i trochę nas to już irytuje, że nie można wyjść. Dla wielu z nich cztery ściany, w których mogliby bezpiecznie poczekać na lepsze czasy to marzenie.

Od trzech lat w każdą Wielkanocną niedzielę spotykaliśmy się na Plantach. Tym razem było to niemożliwe.

Dlatego w Wielką Sobotę zorganizowaliśmy dodatkowy wyjazd w tzw. miejsca niemieszkalne. Tym razem nie z paczkami, ale ze święconką. I z kartką z życzeniami.

Rano odebraliśmy koszyki przygotowane specjalnie dla nas przez Spółdzielnię Socjalną Równość, która zatrudnia osoby wykluczone społecznie, a później dziewięć ekip naszych wolontariuszy jeździło po całym Krakowie, żeby dotrzeć ze wszystkim do naszych przyjaciół.

Z całego serca dziękujemy naszym Wspaniałym Darczyńcom. To dzięki Wam mogliśmy dotrzeć ze świątecznym wsparciem do naszych przyjaciół doświadczających bezdomności.

Tylu wzruszonych ludzi i tyle wdzięczności już dawno nie widzieliśmy.

***

Nasze wsparcie dla osób w kryzysie bezdomności jest możliwe dzięki zaangażowaniu naszych Wolontariuszy oraz wsparciu finansowym naszych Darczyńców. Jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz to zrobić TUTAJ

Albo przekazać nam 1,5%. Nasz KRS: 0000 747 100

A jeśli mieszkasz w Krakowie albo okolicach, zapraszamy do włączenia się w nasze działania