Nie bój się wątpić // Wiara Wątpiących #1

Wierzę głęboko w to, że da się znajdować światło nawet w największych ciemnościach, w takich, które wydają się obezwładniające.

Czy to znaczy, że nie mam żadnych wątpliwości? Oczywiście, że mam.

Ksiądz Tomas Halik, jeden z autorów, który zrobił bardzo dużo dobrego w moim życiu duchowym, powtarza, że wątpliwości w wierze nie są czymś czego powinniśmy się bać. Wręcz przeciwnie – wątpliwości i pytania są czymś, co pomaga naszej wierze być żywą.

Bo w momencie, kiedy jesteśmy już wszystkiego pewni i mamy wszystkie odpowiedzi, nasza wiara przestaje być wiarą. Staje się martwa.

***

To mały fragment z pierwszego odcinka mojego nowego podcastu ?Wiara wątpiących. W poszukiwaniu światła i wewnętrznej wolności? zatytułowanego ?Nie bój się wątpić?.

Jest on prologiem i pierwszym krokiem na drodze, do wspólnego przejścia której z całego serca Was wszystkich zapraszam.

Podcast jest dostępny również na Apple Podcasts

***

Podcast powstał dzięki wsparciu moich Patronek i Patronów. Moje dzielenie czasu między koordynację Zupy na Plantach i tworzenie w przestrzeni autorskiej jest możliwe tylko dzięki temu, że grupa Dobrych Ludzi wspiera mnie regularnie przez serwis Patronite.

Dzięki nim nie muszę zatrudniać się na etacie i mogę poświęcić swój czas na to, co czuję, że powinienem robić.

Jeśli uznajesz moje działania za sensowne / wartościowe, z całego serca proszę o wsparcie. Każda złotówka pozwala mi planować projekty, które mogę zrealizować w najbliższych miesiącach.

Dołącz do grona moich Patronek i Patronów