Film dokumentalny „Siostry z Broniszewic”

Dużo w ostatnich miesiącach się dzieje trudnych rzeczy w Kościele. Takich, które mogą odbierać nadzieję i sprawiać, że coraz trudniej nam się uśmiechać.

Jednak ja wciąż wierzę – czasem wbrew wszystkiemu – że warto pokazywać światło, że warto pokazywać takie przestrzenie i takich ludzi, którzy swoim konkretnym działaniem i postawą, mogą sprawić, że nasze serca zabiją mocniej.

Właśnie dlatego powstał ten film dokumentalny o najpiękniejszych kobietach, jakie miałem szczęście poznać w ostatnich latach.

Takiego filmu o siostrach zakonnych i z siostrami zakonnymi jeszcze w Polsce nie było. Szczerego, odważnego i wrażliwego.

To opowieść o Kościele za jakim tęsknimy.

SIOSTRY Z BRONISZEWIC

Premiera: 31 lipca 2021

reżyseria, zdjęcia, montaż: Jakub Słabek

dźwięk: Kaja Kogut

producent: Piotr Żyłka

A ten piękny plakat zainspirowany laurką, którą jeden z Chłopaków wręczył w trakcie prac nad filmem siostrom, przygotowała Agata Lędźwa.

Film powstał dzięki wsparciu finansowemu moich Patronek i Patronów, osób, które wsparły projekt przez Zrzutkę i mecenatowi wydawnictwa WAM.

Gdyby ktoś z Was chciał wesprzeć moje kolejne projekty, to każde małe stałe wsparcie przez serwis Patronite bardzo mi ułatwia planowanie tego, co jestem w stanie zrealizować i na co mogę się porwać w najbliższych miesiącach.